3 4 A B C D E F G H I K L M N O P R S T U V

Video on demand (VoD)

Related entries

„video na požiadanie“, audiovizuálna služba, ktorá poskytuje prístup k video obsahu na internete. Väčšinou spoplatnená služba ponúka časovo obmedzenú licenciu k pozeraniu divákom vybraných obsahov, zväčša filmov a seriálov.

Napríklad skupina CME poskytuje viacero audiovizuálnych diel (filmy, seriály, priamy prenos, športové prenosy) za poplatok prostredníctvom vlastnej video on-demand služby. V prípade Markízy má názov Voyo, podobnú má aj HBO.

VoD je klasický spôsob distribúcie video obsahu na internete. Jedná sa o akúsi virtuálnu videopožičovňu (video na požiadanie), ktorá ponúka diela na sledovanie. Užívateľ nesťahuje jednotlivé filmy, ale za poplatok získava možnosť k ich legálnemu sledovaniu. V súčasnosti sa do služby VoD nezahŕňajú len filmové produkty, ale aj archívne vysielanie jednotlivých televíznych staníc.  VoD ponúkajú viacerí IPTV operátori.  (gs)

 

 

Zdroje:

http://www.inet.sk/clanok/2737-slovak-telecom-priniesol-na-slovensko-sluzbu-video-on-demand/

http://dictionary.cambridge.org/dictionary/business-english/video-on-demand

http://www.pcmag.com/encyclopedia_term/0,1237,t=video-on-demand&i=56186,00.asp

http://www.zive.sk/iptv-s-videopozicovnami-maju-provideri-velke-plany/sc-3-a-292774/default.aspx

http://medialne.etrend.sk/televizia-spravy/hbo-vsade-kde-je-internet-on-demand-kniznica-bude-aj-na-webe.html

http://www.gartner.com/it-glossary/vod-video-on-demand/

http://www.sakt.sk/clanky/7_IPTV_Kovacik.pdf

All things considered, it’s a lovely companion to the web app, allowing all you iphone users out there quick and www.cellspyapps.org/catch-cheater/ easy access to your todos on the go