3 4 A B C D E F G H I K L M N O P R S T U V

Tweet

Related entries

správa publikovaná na sociálnej sieti Twitter. Nemôže presiahnuť 140 znakov a majiteľ konta ju môže posielať z mobilného telefónu, z aplikácie vo svojom počítači alebo cez internetové rozhranie (ide o tzv. mikroblogovanie).

Krátke textové  príspevky tweety sa zobrazujú na užívateľovej profilovej stránke a na stránkach jeho odberateľov (followers).  Texty môžu obsahovať aj internetové prepojenia (linky) s odkazom na akýkoľvek obsah (fotografia, článok). Prispievatelia môžu ich doručovanie obmedziť na okruh určitých účtov alebo povoliť prístup k príspevkom komukoľvek.

Tweet mal  pôvodne odpovedať na otázku užívateľovi: „Čo práve robíte?“ Pretransformoval sa do textu, ktorý je  (v nejednom prípade ojedinelým) nositeľom bleskových informácií širokého spektra. Cez tweety sa svetová verejnosť  často v reálnom čase dozvedá najnovšie informácie o dianí v konfliktných oblastiach. Twitter vznikol v roku 2006, zakladateľom je Jack Dorsey. Pre mnohé firmy, osobnosti, celebrity slúži ako vynikajúci nástroj na propagáciu. Twitter a jeho tweety sú fenoménom, ktorý výrazne celosvetovo zasiahol a ovplyvnil sféru žurnalistiky.

V roku rok 2011  mal  Twitter  200 miliónov užívateľov. Každý deň sa  naň  prihlásilo  50 miliónov ľudí. Denne napísali asi 250 miliónov tweetov. V roku 2012 už Twitter prekonal 500 miliónov účtov. (md)

 

Zdroje:

http://twitter.jak-na-to.eu/co-je-to-tweet/

http://cs.wikipedia.org/wiki/Twitter

http://www.lupa.cz/clanky/twitter-pro-zacatecniky/

So, this is my attempt at a minimal trymobilespy.com/ lockscreen, using a couple of widgets to show the date and time, a sms/missed call counter, the current weather, battery percentage remaining, current music track, and of course the actual unlocking slider